Každá kuchyně od naší firmy je originál vytvořený důsledně na základě požadavků a představ zákazníka za podpory a konzultace designéra nebo architekta.

Kontakt

[ O NÁS ]

Volba, které nebudete litovat

Pracujeme se všemi materiály – s masivem, stříkanou MDF s vysokým leskem, dýhovanými materiály, biodeskami nebo laminy. Používáme moderního technologického vybavení, CNC centra a automatizace. Jsme inovátory v oboru a snažíme se sledovat trendy. Pravidelně navštěvujeme nejdůležitější veletrhy a výstavy v Evropě. Nejsme výrobci sériových typů, ale nabízíme jedinečné individuální interiéry na míru. 

 
30 let na trhu
Rodinná firma Richard Sokol slaví 30 let působení na trhu nábytku a interiéru.
Podívejte se na video
27 let na trhu

V současné době firma disponuje mladým týmem zaměstnanců, vysoce flexibilních, schopných přizpůsobit svůj čas i možnosti ve prospěch zákazníka.   Při využití moderního technologického vybavení, CNC centra a automatizace je firma SOKOL schopna nabídnout zákazníkům ta nejodvážnější architektonická řešení. Každá kuchyně od naší firmy je originál, vytvořený důsledně na základě požadavků a představ zákazníka za podpory a konzultace designéra nebo architekta. Hlavní filozofie firmy je od svého založení stále stejná, zaměřená výhradně na originalitu a podporu individuality zákazníka s jeho specifickými požadavky.

Otevření firemního zastoupení v podobě showroomu v Pardubicích. Díky kvalitě a flexibilitě se realizují další zakázky pro zahraniční klientelu. S výrobky firmy SOKOL se můžete setkat v Německu, Rakousku a Francii.

Ve výrobní hale jsou nainstalovány nové technologie, centrální vzduchotechnika a stříkací kabina s odsáváním. Firma klade důraz na komplexní interiérová řešení. Dochází ke stabilizaci firmy jak z hlediska výroby, zejména zvýšení výrobní kapacity, tak také v oblasti personální a finanční.

Investice do technologie, výroby a hrubé přípravy materiálu, posilují postavení firmy na trhu. Hlavním výrobním programem je zakázková výroba kuchyňských linek. V nabídce již najdeme ty nejluxusnější výrobky. Firma Sokol má 19 zaměstnanců.

Rok 1998 je ve znamení dynamického růstu. Z části vlivem vstupu na trh komplexních interiérových řešení komerčních prostor, z části díky hlavnímu výrobnímu programu – kuchyňským linkám. Zákazníci oceňují v té době málo obvyklé 3D návrhy a schopnost nabídnout zákazníkovi „virtuální procházku“ po jeho nové kuchyni. Pro zajištění kvality nových výrobních prostor a komfortního zázemí pro zákazníky jsou přistavěny další firemní prostory, přístupové komunikace a parkoviště.

Firma investuje do rozvoje a kupuje nemovitost pro zajištění dostatečného prostoru pro výrobu a skladování. Následně vzniká moderní areál truhlářské výroby. Produkce se rozšiřuje o výrobu nových kuchyňských linek. Nabídka osvědčených kuchyňských prvků z masivního dřeva je doplněná nabídkou materiálů z MDF folií. Zkušenosti s individuálním přístupem k zákazníkům umožnila poměrně snadný vstup na další trh a interiéry komerčních prostor přináší novou skupinu zákazníků.

Je realizována rekonstrukce domu na malou provozovnu a jsou nakoupeny první dřevoobráběcí stroje. Firma má již tři zaměstnance. Cesta směrem k originalitě se ukazuje správnou a logo SOKOL získává první renomé u zákazníků. Další zaměření na zakázkovou výrobu odlišuje firmu SOKOL od jiných výrobců. Dochází k logickému přechodu přes renovace k navrhování a výrobě nových kuchyňských linek. Rozvoj v oblasti technologie umožňuje rozšiřovat nabídku kuchyňských prvků a to jak z hlediska materiálového, tak technologického.

Založení firmy

Firma Richard SOKOL byla založena v květnu 1993 ve Vamberku. Majitel firmy je současně jediným zaměstnancem. V čerstvě zakoupeném domku realizuje renovace kuchyňských linek. Velký hlad po službách tohoto charakteru umožňuje rozšíření výroby a obchodu v regionu.